Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza rodziców oraz dzieci w wieku od 2. do 3. roku życia, które nie są objęte opieką żłobkową lub przedszkolną, do udziału w spotkaniach Grupy Zabawowej „Balonik".

Grupa 12-osobowa (sześcioro dzieci i sześcioro opiekunów) działać będzie od marca do maja br. w Bibliotece Piotrusia Pana (Filia nr 11 WiMBP, ul. Ptasia 32). Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu w czwartki w godzinach od 10.00 do 12.00.

Idea Grup Zabawowych zrodziła się w Wielkiej Brytanii w latach 60. XX wieku. Dziś są one popularną formą zajęć dla dzieci najmłodszych w wielu krajach europejskich. I choć grupy zabawowe są bardzo różnorodne ich podstawowy cel jest wspólny: rozwój umiejętności społecznych i ciekawości poznawczej dzieci oraz podnoszenie umiejętności wychowawczych rodziców.

W Polsce pierwsze grupy zabawowe pojawiły się dzięki Fundacji Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego. W formule wypracowanej przez Fundację Grupy Zabawowe – to systematyczne zajęcia dla rodziców i dzieci do 3 roku życia, inicjowane przez odpowiednio przygotowanych animatorów w bezpiecznych dla dzieci warunkach m. in. w bibliotekach.

Korzystając z wypracowanej przez Fundację formuły, III edycję Grupy Zabawowej „Balonik" prowadzić będą Magdalena Kremer–Sochacka i Natalia Kononowicz.

Nabór potrwa do 26 marca br. (może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania się limitu miejsc), zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie – 68 45 10 892 (Filia nr 11 WiMBP) lub 68 45 32 619 (Dział Badań Analiz i Metodyki WiMBP).