Spotkanie DKK z wychowankami Niepublicznego Przedszkola Chatka Puchatka rozpoczęliśmy od pogadanki o zimie. Potem pani bibliotekarka przeczytała nam książkę A. Moller pt. Jak przetrwasz mroźną zimę, kopciuszku?. Po jej wysłuchanie czekały nas zadania związane z lekturą. Musieliśmy do odpowiedniego bohatera zwierzęcego dopasować jego ślad, legowisko i pożywienie. Następnie były zagadki o ptakach i odgłosy leśnych zwierząt. Spotkanie zakończyliśmy zabawą ruchową Jestem boćkiem, jaskółką i
dzięciołem (14.01.2016r.)

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 15.01.2016r. odbyło się w Oddziale dla Dzieci MBP w Żarach spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola eNCe-peNCe. Tematem zajęć był Dzień Babci i Dzień Dziadka, gdyż niedługo przypada właśnie ich święto. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania Małgorzaty Węgrzeckiej „Dziadkowa umowa", a następnie opowiadały za co kochają swoich dziadków. Ponadto uczestnicy spotkania mieli okazję wziąć udział w zabawach „Dziadek łowi ryby" oraz „Co lubi dziadek, a co lubi babcia?". Na zakończenie wykonały dla dziadków podarunek – kolorowego kwiatka.

styczen