luty zary 2W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 19.02.2016r. w Oddziale dla Dzieci MBP Żary odbyło się spotkanie z wychowankami Przedszkola Niepublicznego Chatka Puchatka, którego tematem była złość i sposoby jej wyrażania. W trakcie zajęć czytaliśmy utwór pt. „Billy jest zły" i rozmawialiśmy o złości. Ponad to wykonywaliśmy czynności, które ludzie robią kiedy się złoszczą ( m.in. srogą minę, tupaliśmy nogami, krzyczeliśmy). Była również zabawa z gazetą, taniec złości, a na koniec rysowaliśmy jej postać.

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 22.02.2016r. odbyło się w Oddziale dla Dzieci MBP w Żarach spotkanie z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola eNCe-peNCe. Tematem zajęć był kot, gdyż to on niedawno odchodził swoje święto. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel „Niepraktyczny kot", które przeczytała pani bibliotekarka. Następnie dzieci wyszukiwały spośród wielu przedmiotów, te które mogą przydać się kotu, brały udział w zabawie ruchowej „Uciekaj myszko do dziury" i kolorowały kota na palec. Na zakończenie zajęć nasz gość pani Halina Duch przeczytała fragment opowiadania Roba Scottona „Kotek Splotek".

luty zary