potworakW trakcie kolejnego spotkania DKK wspólnie przeczytaliśmy książkę dobrze znanego nam już autora Grzegorza  Kasdepke pt. „Potworak i inne ko(s)miczne opowieści”.

Jej bohaterem jest przybysz z kosmosu, który postanowił spędzić krótki, bo tylko dwuletni, urlop na naszej prymitywnej (jak to określił) planecie. Pewnego dnia do domu rodziców Mai i Filipa zapukał listonosz, który przyniósł dziwną paczkę zaadresowaną  do Potworaka. Nikt taki jednak w ich domu nie mieszkał, dlatego nie można było tej przesyłki odebrać. Wtedy Potworak wyskoczył z wnętrza pudełka i odebrał się sam. Okazało się, że to dzieci zaprosiły niespodziewanego gościa. Pojawienie się kosmity stało się początkiem wielu fantastycznych (czasami wręcz niebezpiecznych) przygód dzieci, ich rodziców, babci a nawet sąsiadów. Potworak przywiózł ze sobą szalone pomysły i niesamowite wynalazki, takie jak: zarumieńce, słone przymule, dmuchane powijańce i poprztykańce do gry w bososzczęki. Książka Grzegorza Kasdepke jest ciekawa i zabawna, cały czas coś się dzieje, nie ma więc miejsca na nudę w trakcie czytania (co zostało docenione przez uczestników spotkania). Polecamy.