tpW dniu 4 luty br. najmłodsi czytelnicy naszej biblioteki spotkali się w celu wspólnego przeczytania i omówienia książki Elizy Piotrowskiej pt. „Tupcio Chrupcio Nie chce jeść". Jest to kolejna, z pozycji książkowych dla dzieci, opowiadająca o przygodach znanej już naszym małym milusińskim – myszki Tupcio Chrupcio.
Tytułowa myszka ma tym razem inny problem, a mianowicie nie chce nic jeść. Mama namawia Tupcia na pyszną zupkę, którą ugotowała specjalnie dla niego na zimowe dni. Myszka jest bardzo uparta i nawet nie chce patrzeć na kolejne dania, które przygotowuje kochana mama. Ucieka do swojego pokoju i mówi, że będzie jeść tylko cukierki. W pewnym momencie ktoś puka do okna, okazuje się, że to zmarznięty świerszczyk. Prosi o coś do jedzenia, a że jest zima, nie ma nic do jedzenia. Mama myszki daje świerszczykowi zupkę, której wcześniej nie zjadł Tupcio. Ten zjada danie ze smakiem i myśli dlaczego ktoś nie chce jeść tak smacznego jedzenia. Tupcio Chrupcio po tym, jak świerszczyk zjadł wszystko ze smakiem myśli nad tym co zrobił i dochodzi do wniosku, że nie powinien w ten sposób się zachowywać. Obiecuje, że nie będzie już tak nigdy kaprysił i zjada wszystko.
Książeczka bardzo spodobała się naszym małym czytelnikom, którzy opowiadali o swoich ulubionych daniach przygotowywanych w domu oraz o tych, za którymi nie przepadają.