BAJKI 218 marca odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci, w trakcie którego wspólnie przeczytaliśmy i omówiliśmy książkę Grzegorza Kasdepke pt. „Dziwne przypadki bajkopisarza”. Jest to zbiór współczesnych bajek dla dzieci, których bohaterami są zwierzęta, rzeczy a nawet warzywa. Młody czytelnik znajdzie tu m. in. bajkę o marchewce, kołdrze, pawiu, muszce czy komarze. Uczestnikom spotkania najbardziej podobała się opowieść o kołdrze, która ciągle marzła, bała się duchów i owijała się swoim właścicielem. Bajki autorstwa G. Kasdepke są proste, zabawne i pouczające (każda z nich zawiera morał dotyczący ludzkiego życia). Książkę „Dziwne przypadki bajkopisarza” polecamy zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK w Jabłońcu