Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki
z okazji Międzynarodowego Dnia KasiąŻki i Praw Autorskich
zapraszają koordynatorów DKK na Inaugurację Dyskusyjnych Klubów Książki w 2016 r.

28 kwietnia 2016, sala wykładowa Biblioteki Norwida, godz. 11.00-19.30

11.00-12.30 Organizacja i prowadzenie spotkań autorskich w bibliotekach – technika, dobre praktyki, perspektywa gościa
i gospodarza, nowe technologie, aspekty prawne, podatkowe, marketingowe
, część I,  Marcin Skrabka

12.30-12.45 przerwa kawowa

12.45-14.15 Organizacja i prowadzenie spotkań autorskich w bibliotekach – technika, dobre praktyki, perspektywa gościa
i gospodarza, nowe technologie, aspekty prawne, podatkowe, marketingowe
, część II,  Marcin Skrabka

14.15-15.00 przerwa obiadowa

15.00-16.30 Uatrakcyjnianie spotkań w bibliotece (DKK, spotkania autorskie etc.) m.in. pobudzanie, organizowanie dyskusji, sposoby zachęcania do pisania recenzji, część I,  Marcin Skrabka

16.30-16.45  przerwa kawowa

16.45-17.30 Uatrakcyjnianie spotkań w bibliotece (DKK, spotkania autorskie etc.) m.in. pobudzanie, organizowanie dyskusji, sposoby zachęcania do pisania recenzji, część II,  Marcin Skrabka

18.00-19.30  Spotkanie  autorskie z Anną Dziewit-Meller i promocja książki Historia tak prawdziwa, że trudno ją zapomnieć, sala dębowa Biblioteki Norwida.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z Anną Dziewit-Meller członków DKK.

Anna Dziewit-Meller - pisarka i dziennikarka. Współautorka (z Agnieszką Drotkiewicz) tomów wywiadów "Głośniej! Rozmowy z pisarkami" i "Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami", a także bestsellerowej reporterskiej książki o Gruzji "Gaumardżos, opowieści z Gruzji" (Nagroda Magellana 2011), napisanej wspólnie z Marcinem Mellerem. W 2012 roku ukazała się jej debiutancka powieść "Disko", nominowana do Nagrody Literackiej "Gryfia". Prowadzi autorski popularny kanał internetowy o książkach weBook.

Fot. Krzysztof Dubiel

fot.Krzysztof Dubiel

Marcin Skrabka – prawnik, wydawca, niezależny analityk rynku wydawniczego. Od wielu szkoli bibliotekarzy i wydawców. Współtworzył cyfrową bibliotekę Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Kierował specjalnością edytorsko-wydawniczą w Instytucie Studiów Klasycznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Pomysłodawca portalu www.czeskieklimaty.pl  i wydawnictwa Książkowe Klimaty.  Obecnie realizuje innowacyjne projekty internetowe m.in. w zakresie gamifikowania literatury pięknej.

skrabka