001-1Spotkanie DKK z wychowankami Niepublicznego Przedszkola eNCe-peNCe rozpoczęliśmy od pogadanki o Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci, który obchodzony był 2 kwietnia. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania Luciany Sandroni "Dawno, dawno temu";. Jest to również hasło tegorocznego święta. Później wychowankowie polowali na słowa; czyli poprzez gesty przedstawiali czytane przez bibliotekarza opowiadanie. Następnie wykorzystując figury geometryczne rysowały swoją zaczarowaną krainę baśni oraz odgadywały baśniowe zagadki (5.04.2016r.)

21.04.2016 r. w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach odbyło się spotkanie z wychowankami Przedszkola Niepublicznego Chatka Puchatka w ramach Projektu Tutlandia. Bawimy się w bibliotece. Projekt realizowany jest w oparciu o utwór Agnieszki Ginko pt. "Tutlandia"; do wybranego scenariusza, w naszym przypadku "Wizyta w teatrze. Ciekawe spędzanie czasu". Zajęcia prowadzone przez bibliotekarza polegały na przeczytaniu jednego z rozdziałów, w którym mowa jest o wizycie rodziny głównych bohaterów utworu "Tutków" w teatrze. Później była pogadanka, w jaki sposób można spędzać wolny czas. Zakończyliśmy omówieniem krótko historii teatru, wymieniliśmy, jakie role można w nim grać. Dzieci wcielały się w rolę zwierząt, pokazywały zwierzęta i owady za pomocą dłoni. Musiały też dopasować strój do postaci aktora i aktorki, a potem ułożyć historyjkę o ich życiu. Na koniec wykonywały codzienne czynności za pomocą gestów. Przy okazji uczestnicy spotkania poznali zasady savoir-vivru obowiązujące w teatrze. Zajęcia odbywały się w grupach czteroosobowych, przebiegały w miłej atmosferze. Uczestnicy zajęć chętnie brali udział w zabawie, okazali się wspaniałymi aktorami.