ostrowicka31 marca 2016r. po raz kolejny odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem rozmowa dotyczyła książki Beaty Ostrowickiej Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku. Autorka przedstawia historię dzieci z Domu Sierot w Warszawie. Opisuje warunki ich życia, zwyczaje i zasady panujące w sierocińcu.

Jak się okazało podczas spotkania, dzieci znały postać Janusza Korczaka i doskonale wiedziały o kim opowiada książka. Stwierdziły, że jest to kolejna wzruszająca, mądra i ciepła   opowieść o człowieku, który kochał i szanował dzieci. Traktował je, jak osoby dorosłe i liczył się z ich potrzebami i uczuciami. Książka wzruszyła i zaciekawiła młodych czytelników. Spodobała się im treść opowieści i piękne kolorowe ilustracje autorstwa Joli Richter-Magnuszewskiej. Polecamy!