kwiecienW dniu 14 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci. Nasi najmłodsi czytelnicy spotkali się w celu wspólnego przeczytania i omówienia książki Elizy Piotrowskiej pt. „Tupcio Chrupcio Umiem się dzielić”.  Jest to seria książeczek opowiadająca o przygodach małej myszki Tupcio Chrupcio. Naszym maluchom bardzo przypadły do gustu te książeczki, mamy omówione już wszystkie, a ta jest ostatniaJ

Książeczka bardzo spodobała się naszym małym czytelnikom. Maluchy opowiadały, że były również już w takiej sytuacji jak tytułowa myszka. Często nie chciały się dzielić swoimi zabawkami ze swoimi rówieśnikami. Po przeczytaniu bajki wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że trzeba się dzielić ze wszystkimi i zachowywać się w sposób koleżeński.

„Tupcio Chrupcio Umiem się dzielić” jest kolejną z serii przygód mysiego bohatera. Mała myszka tym razem zmaga się z trudnym do rozstrzygnięcia problemem. Tupcio Chrupcio ma brzydki nawyk, jest samolubem i nie chce dzielić się z innymi. Zabawki, którymi się bawi są tylko dla niego i mała myszka nie zamierza ich nikomu dawać do zabawy. Jest też zainteresowany tylko swoim ogonkiem. Jednak po spotkaniu z przyjacielem Gabrysiem, myszka postanawia się zmienić. Przykra przygoda bardzo zawstydzi Tupcia. Na szczęście zarówno mama, jak i prawdziwi przyjaciele, mają złote serduszka i dużo wyrozumiałości dla naszego bohatera. Tupcio Chrupcio wreszcie zrozumie, że nawet gdy ma się tylko dla siebie najlepsze zabawki, niewiele jest z nich radości bez przyjaciół. A wspólna zabawa i przyjaźń są o wiele ważniejsze.

Książeczka jest pisana w sposób jasny i zrozumiały dla maluchów, które mogą się z nich wiele nauczyć. Każda z nich kończy się interesującym morałem. Ilustracje zawarte w bajkach są kolorowe i wyraźne co zachęca dzieci do obejrzenia. Dla starszych dzieci, które potrafią już czytać jest to świetna okazja do nauki płynnego czytania.