RW filii nr 8 13 maja br. miało miejsce spotkanie uczniów pierwszej klasy integracyjnej SP-11 z pisarzem Dariuszem Rekoszem z Dąbrowy Górniczej. Autor popularnych książek dla dzieci i młodzieży zaproponował zabawę w mini-detektywa. Dzieci na podstawie konturów ogadywały bohaterów znanych bajek i filmów, a następnie same miały za zadanie narysować z pamięci widziany rysunek, co miało na celu uczenie zapamiętywania szczegółwego. Po wykonaniu tego zadania przyszła kolej na następne. Dzieci zanurzały w farbie kciuki i odciski pozostawiały na kracie daktyloskopijnej, po czym robiły sobie zdjęcie do tzw. kartoteki. Potem zaczęła się muzyczno-gimnastyczna gra dwóch drużyn, a na zakończenie taniec przy dźwiękach znanych przebojów, które dzieci wykonywały zgodnie z polecenami instruktorów tanecznych, pokazywanych na monitorze. Spotkanie zakończył cukierkowy smakołyk i radnosny śmiech z zakończnej zabawy z zapytaniem, kiedy będą kolejne odwiedziny pisarza.