Książka pt. „Michał Jakiśtam" autorstwa Ewy Nowak bardzo mi się podobała, ponieważ opowiada o problemach współczesnej nastolatki mieszkającej w Polsce.  Została wydana przez wydawnictwo Egmont w 2013 roku, jest to czwarte wydanie tej książki .Powieść opowiada historię dziewczyny o imieniu Edyta , która z powodu dramatycznych  problemów musi przeprowadzić się z Łomży do Warszawy. Zmienia nie tylko miejsce zamieszkania ale też dom i szkołę.

W rodzinnym domu Edyty niepodzielnie rządzi apodyktyczny tato, który wciąż wymaga od Edyty idealnej postawy. Po przeprowadzce do Warszawy bohaterka zamieszkuje u wujka i cioci, jest to kochająca się rodzina gdzie miarą wartości jest miłość i zrozumienie. Edyta musi odnaleźć się w innej rzeczywistości, do tego dochodzą kłopoty w szkole. Życie Edyty ulega zmianie, bohaterka podejmuje trudne decyzje i osiąga sukces

Książka jest napisana prostym językiem, pozwala nam spojrzeć na nasze problemy szkolne z perspektywy Edyty np. dręczenie i poniżanie , które jest obecne w szkołach. Bohaterka daje wskazówki, jak poradzić sobie z Olgą, która szantażuje wiele osób z klasy. Polecam ją wszystkim, którzy wątpią iż nie ma wyjścia z trudnych sytuacji.

Otylia Korczyńska – uczennica klasy VI ( klubowiczka DKK)