majTematem majowych zajęć z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola eNCe-peNCe w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki były polskie symbole narodowe. Przedszkolaki zapoznały się z historią Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Konstytucji 3 maja. Wychowankowie wysłuchali opowiadania Małgorzaty Strzałkowskiej „Kokarda narodowa", następnie pani bibliotekarka przypomniała im o symbolach narodowych, którymi są: flaga, godło i hymn narodowy. Potem dzieci malowały godło Polski, rozwiązywały zagadki i rebusy oraz bawiły się w głuchy telefon. Zajęcia przebiegły w patriotycznym nastroju.(4.05.2016 r.)

Na kolejnym spotkaniu DKK wychowankowie Przedszkola Niepublicznego Chatka Puchatka wysłuchali bajki pt. „Bajka o Piotrusiu, dzielnym Azorku i mądrej Filemonce" czytanej przez Dominikę Kulczyk ze zbioru Mądre Bajki z całego świata. Potem rozmawiali na temat zachowania i postępowania głównego bohatera utworu. Po dyskusji przyszedł czas na zadania. Pierwsze polegało na ułożeniu ilustracji przedstawiających czytaną historyjkę w odpowiedniej kolejności. Następnie dzieci musiały do rysunku „dbamy o swego pupila" dorysować brakujące zwierzę domowe - psa lub kota. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze.(12.05.2016 r.)

maj2