tutkiW dniu 12 maja nasi mali czytelnicy mieli okazję omówić  kolejną książkę w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki. Z racji tego, że zbliża się spotkanie autorskie z pisarką Panią Agnieszką Ginko, sięgneliśmy po jedną z jej książeczek dla dzieci. Opowiada ona o rodzinie Tutków, ich problemach oraz przygodach. Skupiliśmy się najbardziej na rozdziale pierwszym, który jest poświęcony relacjom między rodzeństwem oraz wizytą rodziny w teatrze. Nasi  czytelnicy opowiedzieli w grupie jak rozwiązywać konflikty z rodzeństwem i jakie powinny być między nimi relacje. Wraz z dziećmi omówiliśmy jak trzeba się zachować w teatrze lub  kinie.  Dzieci chętnie opowiadały o spektaklach, w których uczestniczyły i filmach, które obejrzały. Ponadto swoim rówieśnikom przedstawiły tytuły swoich ulubionych bajek. Po omówieniu książeczki dzieci zabrały się do prac plastycznych nawiązujących do „Tutlandii”. Milusińscy wykonali kukiełkę z których następnie rozegrali krótki teatrzyk.