konarska2Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają 31 maja br. (wtorek) o godz. 16.00 do Klubu Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza na promocję tomiku Niesyta czasu oraz zbiorku opowiadań Czy życie musi boleć? Barbary Konarskiej.

Prowadzenie: Mirosława Szott. Wiersze poetki zaśpiewa Bogdan Jan Springer.

Barbara Konarska urodziła się w Krakowie, od pięćdziesięciu lat Zielonogórzanka, interesuje się literaturą, fotografią, muzyką, turystyką, medycyną i psychologią.
Z wykształcenia jest polonistką. Twórczością literacką (wiersze, opowiadania, baśnie oraz eseje) zajęła się na emeryturze. Wydała pięć tomików poetyckich: Ocalone ćmy czyli moje wędrowanie (2009), Malowanka jesienna (2011), Osty w fioletach (2012), Jestem (2015)
Niesyta czasu
(2016)oraz zbiór opowiadań Czy życie musi boleć?(2016). Teksty jej autorstwa znalazły się również w „Pro Libris”, antologiach, a ponadto w pokonkursowych wydawnictwach zbiorowych (wielokrotne nagrody i wyróżnienia w konkursach literackich). W Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku prowadzi klub literacki Oksymoron oraz redaguje Inspiracje – pismo ZUTW. Jest członkiem Związku Literatów Polskich i należy do Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów.