Afera w TeatrzeNa marcowym spotkaniu powróciliśmy do serii książek „Biuro śledcze Tomuś Orkiszek i partnerzy”  autorstwa  Agnieszki Stelmaszyk. Tym razem była to część pt. „Afera w teatrze”. Do Tomusia zgłasza się tajemniczy aktor, czarodziej, któremu przytrafiają się dziwne wypadki. Detektyw Orkiszek przygotowuje odpowiednie przebranie dla swojej ekipy i jako dziecięcy aktor próbuje rozwikłać zagadkę. Spotkanie było okazją do poszerzenia wiedzy o funkcjonowaniu teatru. Seria ta spotkała się z zainteresowaniem w klubie ze względu na pełne humoru, zadziwiające wydarzenia. Dzieci doceniły także szatę graficzna książki, która ich zdaniem zachęca do czytania.