zwierzatkoKsiążka Grzegorza Kasdepke pt.„W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko” została zainspirowana prawdziwą historią. Pewna mama opowiedziała autorowi o tym, że jej dziecko, przekonane było, iż jego brzuch zamieszkuje jakieś stworzenie. W książce kilkuletnia dziewczynka zaczyna opowiadać innym, że ma w sobie stworzenie. Oczywiście dorośli  nie traktują ją  poważnie. Natomiast bohaterka, im dłużej o tym myśli, tym bardziej jest przekonana, ze ma w sobie, albo myszkę, albo kotka, a może lwa? Stopniowo oswaja się z tym faktem, dopóki nie zacznie jej przerażać. Zwłaszcza po rozmowach z rówieśnikami na temat tego, co się stanie, gdy zwierzątko urośnie. Na szczęście pani w przedszkolu szybko znajduje na to radę, ale po chwili okazuje się, że stworzonko przebywa w kaloryferach i toalecie. Ale, czy jeszcze kiedyś wróci do dziewczynki? Książka lekka łatwa i przyjemna pokazująca wyobraźnię dziecka bez granic.

Katarzyna Tomaszewska

Moderator DKK dla Dzieci w Bojadłach