nowicki10 maja  2016 r. gościliśmy w naszej bibliotece Artura Nowickiego, ilustratora książek i czasopism dla dzieci. W warsztatach aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy IV  w Bojadłach z wraz z wychowawczynią Panią Anią Cieślik którzy zapoznali się z różnorodnością technik rysowania oraz procesem powstawania ilustracji. Wspomniano również o jednej z nowocześniejszych metod tworzenia rysunku, przy zastosowaniu tabletu graficznego. Rysunki  Artura Nowickiego zdobią książki między innymi autorstwa Grażyny Bąkiewicz, Renaty Piątkowskiej oraz Barbary Stenki. Piękny, ciekawy tekst w połączeniu z kolorową ilustracją to z pewnością coś co sprawia, że książeczki dla dzieci są niezwykle barwne. Popularna seria Ale historia…, a książka pt: Mieszko, ty wikingu! to opowieść pełna historycznych ciekawostek oraz zabawnych ilustracji.

Podczas warsztatów Pan Artur zachęcił dzieciaki do stworzenia postaci z kapeluszem . Każdy, jedynie przy użyciu czarnego flamastra ,kredek  i własnej wyobraźni, wykonał  pracę, po czym wszystkie zostały zebrane w jedną wspólną książkę. Było super!

Katarzyna Tomaszewska

Moderator DKK dla Dzieci w Bojadłach