dzieci spotkanie 4 -1W maju rozmawialiśmy o doli i niedoli zwierząt. Pretekstem do tej rozmowy była książka Renaty Piątkowskiej ,, Najwierniejsi przyjaciele”. Zastanawialiśmy się jak pomóc w niektórych przypadkach, jak zareagować gdy widzimy krzywdę zwierząt. Opowiadaliśmy o różnych sytuacjach, gdy zwierzęta ratowały ludzi, czasem narażając się nawet na śmierć, o ich wierności i oddaniu. Nasze spotkanie zaowocowało tym, że jedna z naszych klubowiczek znając smutną sytuację jednego pieska, źle traktowanego przez swojego pana, postanowiła zadziałać i zawiadomić odpowiednie służby, aby się zajęły losem tego pieska.

Irena Ludwig

moderator DKK dla dzieci w Jasieniu