zwierzatko12 lipca spotkaliśmy się w wakacyjnych nastrojach i wspólnie przeczytaliśmy książkę naszego ulubionego autora- Grzegorza Kasdepke pt. „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko”. Kilkuletnia dziewczynka zauważa pewnego dnia, że z jej brzucha dochodzą jakieś dziwne odgłosy i szybko dochodzi do wniosku iż musi tam mieszkać jakieś zwierzątko. Mama, tata, starszy brat i dziadkowie nie chcą jej uwierzyć, śmieją się tylko i zupełnie nie zwracają uwagi na to co mówi przejęte dziecko. W głowie dziewczynki pojawiają się różne przypuszczenia na temat tego, jakie to może być zwierzątko (kotek, piesek, lew a może rybka…). Jedynie koledzy w przedszkolu traktują sprawę z należytą powagą. Wzbudza ono tam zainteresowanie a nawet panikę, bo co się stanie jak zwierzątko urośnie. Po obiedzie zamieszkujące brzuch dziewczynki stworzonko nagle cichnie. Dziewczynka wraca z przedszkola do domu trochę smutna z tego powodu, ale okazuje się, że ono już tam jest- teraz mieszka w brzuchu starszego brata i pochłania ogromne ilości jedzenia.

Książka „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko” została zainspirowana prawdziwą historią. Chociaż jest ona przeznaczona dla nieco młodszych czytelników to uczestnikom spotkania bardzo się podobała i nie raz wywołała  uśmiech na ich twarzach. Możemy tylko pozazdrościć autorowi wyobraźni.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK w Jabłońcu