P. G. Wodehouse to autor znanego cyklu humoresek o młodym lordzie i jego kamerdynerze Jeevesie które uważane są za arcydzieło angielskiego humoru. Bertie Wooster jest młodym i próżnym dziedzicem fortuny. W większości sytuacji polega na swoim lokaju, Jeevesie, ale nie czuje się tym faktem skrępowany - w końcu Jeeves jest geniuszem. Powyższe wyznanie głównego bohatera rozpoczyna pierwszą z historii ze zbioru opowiadań "Jeeves and friends", rekomendowanego przez Oxford University Press dla osób zainteresowanych szlifowaniem swojego angielskiego i nie tylko (poziom 5, zawansowany). Służący, któremu można w pełni zaufać, jest na wagę złota, nawet jeśli wkrótce po przybyciu krytykuje gust pracodawcy oraz ma zastrzeżenia względem jego narzeczeństwa. W tym miejscu należy dodać, że w tej drugiej kwestii Jeeves ma bezsprzecznie rację, z czego Bertie zdaje sobie sprawę dopiero po pewnym czasie…Książka przypisana została piątemu poziomowi trudności z siedmiu będących do dyspozycji czytelników, liczy sześć historii i poza atrakcyjnymi dla odbiorcy przygodami młodego krezusa oraz jego przyjaciół zawiera również przystępne ćwiczenia. Poczucie humoru jest zaiste angielskie, jak również użycie ironii i wymownych niedopowiedzeń – mruganie do czytelnika okiem. Na stronie Oxford University Press umieszczone zostały materiały dodatkowe o charakterze uzupełniającym.

Julianna Goworek i Agnieszka Ginko