21.06.2016 od godz. 16.00 do 17.00 odbyło się trzecie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w języku angielskim, prowadzonego przez Bibliotekę Obcojęzyczną WiMBP. Spotkaliśmy się w Mediatece „Góra Mediów”. Wzięło w nim udział 8 osób oraz moderator. Uczestnicy zadbali o prawdziwie wakacyjny klimat i przynieśli domowe wypieki (min. sernik i kruche ciasteczka), owoce, oliwki, hałwę i wakacyjny humor. Rozmawialiśmy o książce „Under the Ground” wydanej przez Oxford University Press w serii prostych lektur. Jest ona dostosowana do poziomu 2 znajomości języka angielskiego, ponadpodstawowego. W tej niewielkiej publikacji znajduje się kopalnia wiedzy o podziemnych królestwach – o jaskiniach, jakie warto zwiedzić na całym świecie. Czytelnicy przypominali sobie różne ciekawostki opisywane w „Under the Ground”.  Dyskutowano również o pierwszych, prehistorycznych malowidłach odkrytych w jaskiniach we Francji, których obecnie nie można zobaczyć ze względu na ryzyko ich uszkodzenia przez dostęp powietrza, bakterii, itp. Następnie każdy dzielił się swoimi doświadczeniami związanymi ze zwiedzaniem jaskiń lub kopalni min. na Malcie, pod Mont Blanc, w Chorwacji, ale i w Górach Świętokrzyskich i w Wieliczce. Padło sporo ciekawych propozycji na wycieczki po Polsce i nie tylko. Nadciągają wakacje, więc można się wybrać do podziemnych królestw.

Agnieszka Ginko-Humphries