21.06.2016 o godz. 17.30 rozpoczęło się czwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w języku angielskim, prowadzonego przez Bibliotekę Obcojęzyczną WiMBP w Mediatece „Góra Mediów” w WiMBP. Wzięło w nim udział 10 osób oraz moderator. Tym razem rozmawialiśmy o opowiadaniach P.G.Wodehouse’a „Jeeves and Friends” wydanych przez Oxford University Press w serii prostych lektur. Jest ona dostosowana do poziomu 5 znajomości języka angielskiego, przedostatniego, średniozaawansowanego. P. G. Wodehouse to autor znanego cyklu humoresek o młodym lordzie i jego kamerdynerze Jeevesie, które uważane są za arcydzieło angielskiego humoru. Dyskutowaliśmy o charakterystyce Lorda Emsworth - o tym, w jaki sposób Wodehouse przedstawił bezmyślnego ekscentryka z wyższych klas angielskich. Dużą popularnością cieszyło się opowiadanie „Looking after the pumpkins” (Opieka nad dyniami), które opisuje największą ambicję Lorda Emsworth – wygrania Konkursu na Dynię, którego, do tej pory, nikt w jego rodzie nie wygrał…Książka zainspirowała nas do dyskusji o różnych dziwacznych zainteresowaniach. Uczestnicy opowiadali o swoich nietypowych hobby w czasach dzieciństwa i młodości. Okazuje się, że wiele osób zbierało opakowania po zachodnich produktach, które były wtedy w PRL niedostępne…Nikt nie przyznał się do hodowania dyni, przynajmniej, nie tym razem…Przeglądano również inne książki w języku angielskim, aby wybrać kolejne lektury do omawiania podczas jesiennych spotkań DKK.

Agnieszka Ginko-Humphries