heraTo już ostatnie spotkanie przed wakacyjnym wypoczynkiem i jednocześnie pożegnanie z członkiniami klubu, dziewczyny od września będą uczęszczały do innej szkoły.

Lektura,  którą omawiałyśmy jest warta przeczytania, opowiada historię pewnej współczesnej rodziny, w której dochodzi do nieszczęśliwego wypadku z powodu narkotyków. Od pewnego czasu w rodzinie Niwickich nawarstwiają się problemy. Grażyna, będąca poniekąd głową rodziny, nie widzi świata poza swoją pracą, jej mąż Kamil ma problemy z alkoholem. Najstarszy syn Jacek sięga po narkotyki a najmłodszy Michał robi wszystko aby ktoś z jego rodziny go dostrzegł. Rodzina pędząca za szczęściem, w biegu za nim zapomniała o swoich najbliższych. Rodzice pochłonięci pracą i problemami dnia codziennego, nie dostrzegają swoich dzieci, nie poświęcają im wystarczająco czasu. Natomiast dzieci bez wsparcia rodziców zatracają się w swoich problemach, popełniają nieodwracalne błędy. Michał naśladując brata sięga po narkotyki, jego życie w dramatyczny sposób się kończy.

„ Książkę czyta się lekko,  ma w sobie to coś, co nie pozwala nam się od niej oderwać”- to wypowiedzi klubowiczek. Dalsze losy bohaterów można poznać w kolejnych książkach Anny Onichimowskiej – Lot komety i Demon na smyczy.

Dorota Klimejko – opiekun DKK