plakat pejzaże na szkle 2016Filia nr 11 WiMBP im. C. Norwida przy ul. Ptasiej 32 zaprasza 20 września (wtorek) na godz. 18.00 na wernisaż  wystawy autorstwa Anny Marii Kwiatkowskiej.

Wystawa prezentuje wybór obrazów na szkle powstałych na przestrzeni ostatnich czterech lat; ukazuje różne style i techniki malowania. Inspiracjami dla Autorki są: wiara, otaczający świat, muzyka, podróże, a zwłaszcza półroczna wymiana studencka i pobyt we Włoszech na drugim roku studiów. Tematyka obrazów to głównie pejzaże oraz weduty, a ostatnio również ptaki.

Anna Maria Kwiatkowska - absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Zespole Szkół Plastycznych w Zielonej Górze, obecnie studentka pierwszego roku studiów drugiego stopnia na kierunku Filologia Angielska. Malowaniem na szkle zaczęła zajmować się w ostatniej klasie liceum, zdobywając z pomocą dziewięciu „Pejzaży kreatywnych malowanych na szkle” tytuł plastyka.