PLAKAT CHEŁMONSKI INACZEJW ramach współpracy z pobliskim placówkami oświatowymi, prezentujemy wystawę prac uczniów z Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze. „Chełmoński inaczej...”  to efekt  działań plastycznych uczniów szkoły, inspirowanych twórczością Józefa Chełmońskiego, patrona   placówki.

Inicjatorem nadania imienia szkole, jest potomek malarza Piotr Szczepankowski-Chełmoński, który jest również autorem  exlibrisu biblioteki szkolnej.

Wcześniej w naszej filii prezentowane była „Galeria reprodukcji obrazów Józefa Chełmońskiego”  ze zbiorów biblioteki szkolnej.

Wystawa czynna od 5 września 2016 r.  do 31 października 2016 r. w godzinach otwarcia biblioteki.