paxdziernik4.10.2016 r. odbyły się pierwsze powakacyjne zajęcia Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. Bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie Luciany Sandroni „Dawno, dawno temu...". Później dyskutowaliśmy o tym, czy łatwo jest wybrać książkę dla siebie oraz co by było, gdyby na świecie nie było żadnych książek. Uczestnicy w końcu stwierdzili, że warto czytać książki i warto się z nimi zaprzyjaźnić. Dzieci udzielały naprawę ciekawych odpowiedzi. Na zakończenie naszych zajęć uczestnicy samodzielnie wykonywali oryginalne i zabawne zakładki do książek.

Pierwsze spotkanie DKK z uczniami klasy II a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach już za nami. Spotkanie przebiegało etapami. Na początku każde dziecko wpisało się na listę uczestników podając swoje imię. Drugim krokiem było stworzenie kontraktu klubowicza, kolejnym zabawy z książką w tle (m.in. „Bajka z chochlikiem", do tytułu utworu dopasuj przedmioty kojarzące się z nim, w jakiej bajce występują postacie zwierzęce takie jak: miś, pies, kot czy koń?). Na zakończenie najbardziej aktywni uczestnicy spotkania otrzymali zakładki; nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

paxdziernika