chelmonskiPiotr Szczepankowski jest inicjatorem nadania Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze imienia Józefa Chełmońskiego - uroczystość nadania imienia odbyła się 16 czerwca 2015 roku. Piotr Szczepankowski jest także autorem exlibrisu biblioteki szkolnej, której podarował wiele materiałów i pamiątek dotyczących swojego przodka.
W ramach współpracy z pobliskim placówkami oświatowymi w Bibliotece przy ul. Podgórnej prezentowana była galeria reprodukcji obrazów Józefa Chełmońskiego ze zbiorów biblioteki szkolnej a obecnie, na wystawie „Chełmoński inaczej...", obejrzeć można prace uczniów szkoły inspirowane twórczością Józefa Chełmońskiego.

Spotkanie odbędzie się 26 października 2016 r. o godz. 16.00
w Filii nr 4 przy ul.Podgórnej 45