dzieci spptkanie 621 października w naszym DKK odbyło się spotkanie z panem Zbigniewem Kasprzakiem, regionalistą, historykiem, piewcą małej ojczyzny. Pan Zbigniew rozpoczął spotkanie przybliżeniem kultury i historii Dolnych Łużyc, następnie opowiedział o wierzeniach i legendach związanych z mieszkającymi na tym terenie serbołużyczanami. Tych legend jest już ponad 150,  pan Zbyszek ma    do nich piękne ilustracje. Być może wkrótce uda się je wydać i będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Warto je poznać, gdyż w każdej z nich tkwi ziarenko prawdy, a reszta to już fantazja pana Zbigniewa Kasprzaka, a tej autorowi nie brakuje:)

Irena Ludwig

moderator DKK w Jasieniu