Książka „Dziwne przypadki bajkopisarza” to zbiór współczesnych bajek dla dzieci, których bohaterami są zwierzęta, rzeczy a nawet warzywa. Mamy tu historię kołdry, która marznie i boi się duchów, opowieść o marchewce- marzycielce, o komarze, który chciał być sławny, o muszce czy żabce. Znajdzie się  również coś dla miłośników tradycyjnych bajek a mianowicie historia o księżniczce, sukni i czarodzieju. Każda bajka zawiera morał ukazujący ludzkie wady i słabości. Opowiadania nie są zbyt długie a napisane zostały prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Grzegorz Kasdepke udowadnia, że współczesne bajki również mogą być ciekawe i pouczające.