Tajemnica cyrku Stare Strącze DKK 1W dniu 19.10.2016 r. o godzinie 15.30 odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Po wcześniejszej zachęcie przez moderatora, dzieci z ogromną chęcią i zapałem zabrały się do czytania pierwszej książeczki, jaką była „Tajemnica Cyrku” Martina Widmarka.

Podczas spotkania dzieci zwracały uwagę na dziwne nazwy, śmiesznie narysowane postacie oraz na to, że książka była za krótka. Spotkanie przebiegało w radosnej i miłej atmosferze, podczas której dzieci snuły refleksje nad książką.

Pod koniec spotkania dzieci wręczyły mi swoje recenzje, które zamieszczam poniżej.

Po przeczytaniu książki Martina Widmarka i Heleny Willis pt. „Tajemnica cyrku” chcę ją polecić tym, dzieciom, które lubią przygody. Polecam tę książkę, bo jest ciekawa, opowiada o dwójce dzieci – Lasse i Mai, bawiących się w detektywów, które rozwiązują tajemnice kradzieży w cyrku. Książka nie jest ani za długa ani za krótka. Bardzo fajnie czytało mi się tę książkę,bo jest bardzo ciekawa i wciągająca. Naprawdę ją polecam.

Zuzia Dondajewska, kl. IV

Książka pt. „Tajemnice cyrku” bardzo mi się spodobała, ponieważ lubię czytać. W książce najbardziej spodobał mi się Ali Pasza. Był fajny i śmieszny, a jak złamał nos to już nie było śmieszne, tylko straszne i smutne.

Polecam książkę „Tajemnice cyrku” wszystkim ciekawym.

Nicola Cichocka, kl. IV

„Tajemnica cyrku” to bardzo ciekawa i interesująca książka. Opowiada o kradzieży która miała miejsce w curku. Sprawa została rozwiązana przez małych detektywów i policjanta. Koniec był dla mnie zaskoczeniem. Cała książka przedstawia bardzo interesującą sprawę.

Osobiście polecam.

Olga Gulczyńska, kl. III

Spotkanie zostało zakończenie wspólnie zjedzoną ze smakiem pizzą.

Dzieci z DKK Stare Strącze

Tajemnica cyrku Stare Strącze DKK 3