4.11.2016 br. z wizytą w DKK-u do naszej Biblioteki przyszły dzieci z MP 20.
Rozmawialiśmy o książkach Agnieszki Stelmaszczyk ''Tata i ja''oraz Elizy Piotrowskiej ''Ciocia Jadzia w Rio''.
Historie książkowe - nieco zwariowane szczególnie podobały się dzieciom opowieści o indiańskich wakacjach oraz sporty popularne w Brazylii: rzut dyskiem oraz Capoeira,w których z zapałem brała udział ciocia Jadzia.
Na podstawie tekstu powstały prace plastyczne: pierwsza grupa wykonywała ilustrację-''tata z córką podczas indiańskich wakacji ''oraz druga grupa wykonała obraz'' rzut dyskiem i zawody z Capoeira'' wraz z głównym symbolem Brazylii Jezusem.
Zdrowy poczęstunek w postaci chrupek kukurydzianych i ciastek z żurawiną zakończył nasze sympatyczne spotkanie.

Izabela Zawistowska