schodyW dniu 19.11.2016 r. o godz. 12.00 odbyło się spotkanie DKK. Do dyskusji klubowicze przygotowali powieść Johna Grishama Młody prawnik. W spotkaniu uczestniczyło 4 osoby. Tak jak zawsze dobór literatury był trafny, książka wszystkim się spodobała.
Głównym bohaterem książki jest trzynastoletni Theodore, wychowujący się w rodzinie prawniczej. Całe jego bliskie otoczenie to prawnicy. Chłopiec pomimo tak młodego wieku znany jest ze swoich zdolności prawniczych. Wszyscy zarówno dzieci jak i dorośli zwracają się do niego o porady. Kiedy na ławie oskarżonych pojawia się mężczyzna oskarżony o zamordowanie swojej żony, chłopiec zaczyna prowadzić własne śledztwo.
W trakcie czytania odbiorca przenosi się na salę sądową. Staje obok głównego bohatera i uczestniczy w rozprawie. Książka ukazuje czytelnikowi jak działa system sądownictwa USA.
W powieści świat ukazany jest przez pryzmat różowych okularów, wszystkie postacie oprócz oskarżonego są pozytywne, niemal krystaliczne. Książka pozbawiona jest zakończenia procesu. Może autor miał taki zamiar, aby czytelnik mógł sam dopisać swoje zakończenie?
Klubowicze polecają książkę wszystkim (bez względu na wiek), którzy lubią dobry kryminał.

Koordynator DKK w Żaganiu
Alicja Ptasińska