wiktorW dniu 24 listopada odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dzieci. Z racji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia wybraliśmy ciekawe książeczki o misiach. Jest to zabawna seria książeczek dla dzieci, których bohaterem jest sympatyczny miś Wiktor. Dzięki nim dzieci poprzez zabawę uczą się liczyć, rozpoznawać kolory, przeciwieństwa oraz kształty. Uczą się jak zachować się w przeróżnych sytuacjach, które mogą spotkać je w życiu. Piękne, żywe kolory, zabawne sytuacje i pomysłowa konstrukcja książki sprawią, iż dzieci będą chętnie wracać do zabawy z tą książeczką. Naszym maluchom bardzo przypadła do gustu ta seria.
Nasza biblioteka posiada chyba już całą tę serię mamy „Wiktor i dzień nad morzem", „Wiktor i wróżka Dzwoneczek", „Wiktor w wesołym miasteczku", „Wiktor i Święty Mikołaj", „Wiktor i świąteczny prezent", „Wiktor i duch", „Wiktor i czarownice", „Wiktor i piraci", „Wiktor na wędrówce w lesie", „Wiktor w wiejskiej zagrodzie". Naszym małym czytelnikom najbardziej przypadły do gustu te dwie: „Wiktor i wróżka Dzwoneczek" oraz „Wiktor i dzień nad morzem". Pierwsza opowiada o tym jak miś Wiktor i Tymek zbierają w lesie chrust i niespodziewanie poznają maleńką wróżkę, a ona natychmiast wpada w tarapaty. Jak przyjaciele pomogą swojej nowej znajomej? Natomiast druga o tym jak Wiktor i Tymek jadą nad morze i spędzają wspaniały, pełen przygód dzień na plaży.
W pewnej chwili wiatr porywa latawiec razem z Tymkiem. Czy Wiktor uratuje przyjaciela?
Książeczki bardzo spodobały się naszym małym czytelnikom. Maluchy wzięły do domu kolejne książeczki aby zapoznać się z dalszymi przygodami misia Wiktora. Na koniec spotkania zgodnie z panującą tematyką dzieci wykonały śliczne i kolorowe rysunki przedstawiające Misia.