W dniu 17 listopada odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem omawialiśmy i wspólnie przeczytaliśmy książkę pt. „Złote koniki" Doroty Gellner.
„Złote koniki" to zbiór opowiastek o aniołkach, wróżkach, smokach i krecikach.
Jest w nich radość oraz zachwyt nad światem. Wszystko, co sprawia, że uśmiech nie schodzi z dziecięcych twarzy, który pozostaje na nich jeszcze na długo po lekturze. Nie ma tu miejsca na smutek i złość. Goszczą tu same pozytywne uczucia. Pastelowe, miłe i lekkie jak chmurka. Taka właśnie jest ta książeczka. Zamieszczone w niej wiersze zdobione są wyjątkowymi ilustracjami, oddającymi magiczny charakter. „Złote koniki" Doroty Gellner to pierwsza książka z serii „Kawalerzy Orderu Uśmiechu", w której prezentowane są dzieła autorów uhonorowanych tą wyjątkową nagrodą. Autorka omawianej książeczki jest jedną z najwybitniejszych, a zarazem najmilszych autorek wierszy, opowiadań i piosenek dla dzieci. Jej książki figurują na liście skarbów muzeum książki dziecięcej. Książka jest krótka, szybko się ją czyta, jest zabawnie i wesoło. Nasi mali czytelnicy po spotkaniu wyszli pełni uśmiechów i dobrego humoru.