BANER 1Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza na: „Dzień książki otwartej”.

W środę 8 lutego od godz. 12.00 w holu Biblioteki uruchomiona zostanie „Czytelnia w chmurze”. Przy specjalnie przygotowanych dla czytelników stanowiskach będzie można uzyskać dostęp m.in. do 18 tys. e-book’ów, zapoznać się ze zbiorami książki mówionej (audiobookami) oraz możliwościami, dostępnego w Bibliotece Norwida, urządzenia o nazwie Czytak PLUS.

Każda osoba, która tego dnia przyjdzie do „Czytelni w chmurze” z ważną kartą biblioteczną, otrzyma darmowy PIN umożliwiający dostęp do 18 tys. nowości wydawniczych z zakresu literatury beletrystycznej i popularno-naukowej dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz literatury branżowej. Pracownicy Biblioteki czekać będą na Państwa, aby zaprezentować
nową platformę e-book’ową LEGIMI i pomóc w obsłudze aplikacji na telefon, tablet, czytnik i komputer, dzięki której zawsze
i wszędzie będzie można mieć dostęp do swoich ulubionych książek. Biblioteka planuje wydać 250 unikalnych PIN-ów  pierwszym czytelnikom chętnym do skorzystania z najnowszej oferty Biblioteki.  

Dodatkowo zaprezentowany zostanie zbiór prawie 4 tys. audiobooków mediateki Góra Mediów oraz urządzenie Czytak PLUS przeznaczony do mobilnego odsłuchu książek mówionych w formacie MP3 umieszczonych na karcie SD. Czytak, który można wypożyczyć z Biblioteki Norwida, polecany jest przede wszystkim osobom z dysfunkcją wzroku.

„Czytelnia w chmurze” czynna będzie do godziny 19.00.  W tym czasie każda nowa osoba, która zapisze się do „Norwida”, otrzyma kartę biblioteczną za darmo.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.