Zapraszamy wszystkich czytelników do skorzystania z naszych zbiorów książki elektronicznej.

W jej skład wchodzą e-book'i, audiobook'i oraz książki mówione przystosowane do formatu urządzenia Czytak PLUS.

 

- e-Booki

 

legimi-logo

 

Baza LEGIMI umożliwia nam dostęp do ok. 28 tys. tytułów wydawniczych zupełnie za darmo.

Aby skorzystać z naszej usługi, wystarczy przejść do strony www.legimi.pl/zgora i utworzyć bezpłatne konto. Następnie należy wpisać specjalny PIN otrzymany w Bibliotece. Ostatnim krokiem jest pobranie aplikacji "LEGIMI" na swoje urządzenie (telefon, tablet, komputer) i zalogować się w zainstalowanej aplikacji danymi podanymi przy zakładaniu konta.

 Schowek01

zc

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz jej filii. W celu wyrobienia karty należy udać się do jednej z agend biblioteki, których spis znajduje się pod adresem http://www.biblioteka.zgora.pl

Czy mogę wypożyczyć ebooka online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z ważną kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/zgora Następnie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?

Kod należy aktywować w miesiącu, w którym został wydany przez pracownika biblioteki. Jeżeli miesiąc ten upłynął, należy udać się do biblioteki po nowy kod. Ebooki można wypożyczać przez miesiąc licząc od dnia, w którym aktywowano kod. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po nowy kod.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Biblioteka w swojej ofercie nie posiada żadnych limitów czytania.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?

Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?

Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

 

UWAGA!

Chcąc czytać nasze e-booki na komputerze, trzeba pamiętać, że aplikacja działa tylko na systemie Windows 8 lub wyższym. Do prawidłowego działania bowiem potrzeba jest aplikacja Legimi ściągnięta ze sklepu Windows przy użyciu własnego konta Microsoft.

 

 

LISTA CZYTNIKÓW E-BOOKÓW, NA KTÓRYCH DOSTĘPNA JEST APLIKACJA LEGIMI

 

 

 

 

- Audiobook'i

 

fixed canvas ffffff

Biblioteka dysponuje ponad 4 tys. tytułów książki mówionej w formie AudioCD oraz MP3. Całość zbiorów znajduje się w mediatece Góra Mediów (1 piętro biblioteki), mediatece Szklana Pułapka (Palmiarnia) oraz Bibliotece Obcojęzycznej (parter Biblioteki).

Aby skorzystać ze zbiorów multimedialnych wystarczy ważna karta biblioteczna. Audiobook'i wypożyczane sa na okres 4 tygodni w ograniczeniu do 6 szt. jednorazowo.

 

Biblioteka dysponuje również książką mówioną nagraną na kasetach magnetofonowych. Te audiobook'i zamawiane są z magazynu przez mediatekę Góra Mediów.

 

 

 

- Czytak PLUS

 

czytak plus

W mediatece Góra Mediów dostępne sa dwa urządzenia Czytak PLUS. Są to mobilne aparaty do mobilnego odsłuchu tytułów książki mówionej zgranych na kartę SD.

Wypożyczane są każdemu, kto posiada ważna kartę biblioteczną oraz zaświadczenie lekarskie o niepełnosprawności narządu wzroku.

Przeznaczeniem tego urządzenia jest ułatwienie czytania książek osobom niedowidzącym i niewidomym. Książki w specjalnym formacie czytane są przez lektora, a ituicyjność obsługi sprawia, że wystarczy sam zmysł dotyku, aby obsłużyć Czytaka.

 

 

 

 

- Przydatne kontakty:

mediateka Góra Mediów - (68) 45-32-615

mediateka Szklana Pułapka - (68) 47-51-807

Biblioteka Obcojęzyczna - (68) 45-32-638

Sekretariat Biblioteki - (68) 45-32-600

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.