szalikDnia 24.01.2017r. odbył się Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci w Starym Strączu. Książka Pani Barbary Kosmowskiej bardzo spodobała się uczestnikom. Jest to opowieść o grupce młodych ludzi ze szkoły podstawowej. W lato pojawia się Nowy...mają ochotę go poznać, ale najwidoczniej unika ich towarzystwa. Nie przychodzi na plażę, ogniska, zawsze zawinięty po uszy swoim kolorowym szalikiem i stertą ubrań pomimo, że na dworze ukrop. Staje się dla dzieci dziwnym zjawiskiem, ale nie dla jednej dziewczynki...bardzo odważnej zresztą. Dzieci wyciągnęły z opowiadania wnioski takie jak: nie można oceniać innych ludzi po wyglądzie, trzeba ich poznać. Każdy z nas potrzebuje akceptacji i przyjaźni. A z drugiej strony ile trzeba mieć odwagi, by wyjść naprzeciw drugiemu człowiekowi, którego się nie zna. Z drugiej opowieści pt." Dziwne spodnie" nauczyły się, że nasi przyjaciele mają też innych znajomych i nie można mieć nikogo na własność. Książka nie tylko dla dzieci...dla każdego, żeby nie zapomniał, że ocenianie ludzi po wyglądzie nie jest dobre.

Dzieci ze Starego Strącza polecają

szalik2