walentynkiWalentynki

Dzisiejsze spotkanie DKK przebiegało w walentynkowej atmosferze. Na początku zajęć powiedzieliśmy sobie, czym są uczucia, jakie święto obchodzone jest 14 lutego, skąd ono się wywodzi i kto jest jego patronem. Wspomnieliśmy również o tym, jak zachowuje się osoba zakochana, o rodzajach miłości, a ponadto sporządziliśmy przepis na napój miłosny. Na zakończenie stworzyliśmy serduszkowe drzewo miłych słów.

Teatrzyk kamishibai – pomysł na bajkę.

15 lutego odbyło się w Oddziale dla Dzieci kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję poznać ilustrowaną książkę „Legenda o skarbniku" Juliana Brudzewskiego. Głośne czytanie odbyło się przy użyciu drewnianego teatrzyku kamishibai. Później uczestnicy spotkania mieli za zadanie w grupach stworzyć własną, ciekawą historię Jorgusia – głównego bohatera. Na koniec dzieci prezentowały swoje historie w teatrzyku kamisibai. Uczestnikom zajęcia bardzo się podobały, gdyż do tej pory nie miały styczności z japońskim teatrzykiem.

teatrzyk