zezia27 stycznia odbyło się pierwsze w 2017 r. spotkanie DKK dla dzieci, w trakcie którego wspólnie przeczytaliśmy obszerne fragmenty książki Agnieszki Chylińskiej pt. „Zezia, Giler i Oczak". Główną bohaterką książki jest dziewczynka o imieniu Zezia, która opowiada nam o ważnych wydarzeniach z życia swojej rodziny. Sympatyczni Zezikowie, podobnie jak każda inna rodzina, mają swoje problemy: pojawienie się na świecie nowego członka rodziny, poszukiwania nowego domu i nowej szkoły dla dzieci, przeprowadzka, obawa przed nieznanym, konieczność opuszczenia przyjaciół, pierwsza komunia Zezi. Młody czytelnik towarzyszy bohaterom we wszystkich tych, istotnych dla życia rodziny wydarzeniach. Książka A Chylińskiej bawi, uczy (m. in. tolerancji), ale też pokazuje młodym czytelnikom, co jest w życiu naprawdę ważne. Największym zaskoczeniem dla uczestników spotkania był fakt, że książkę, która im się podobała, napisała znana wokalistka i jurorka.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK dla dzieci w Jabłońcu