nellyW czasie ferii zimowych odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem wspólnie przeczytaliśmy i omówiliśmy książkę Martina Widmarka i Christiny Alvner pt. „Nelly Rapp i frankensteiniak". Główna bohaterka jest świeżo upieczoną agentką Upiornej Akademii, która specjalizuje się w zwalczaniu duchów, upiorów i innych bezdusznych potworów. Nelly dostaje swoje pierwsze zadanie- ma śledzić niejakiego Roberta Steena, podejrzanego o bycie frankensteiniakiem (czyli osobą poskładaną z różnych części ciała, która nie ma połączenia między sercem a mózgiem). W trakcie powierzonej jej misji dziewczynka wykorzystuje wiedzę i umiejętności nabyte podczas szkolenia. Dzięki pomocy szkolnej higienistki, Ellen Berg, Nelly udaje się unieszkodliwić potwora i cała historia dobrze się kończy.
Martina Widmarka znamy już jako autora serii przygód młodych detektywów- Lassego i Mai, które zawsze cieszyły się uznaniem młodych czytelników. Perypetie Nelly Rapp- upiornej agentki nr 10 podobały się uczestnikom spotkania jeszcze bardziej a to za sprawą wartkiej akcji, dużej dawki humoru i dreszczyku emocji, którego w książce nie brakuje.

Elżbieta Ferenc- moderator DKK w Jabłońcu