Choć to kolejna już edycja tej serii ,czytelnicy nie mogli oderwać się od lektury. Tym razem bohaterowie Lesse i Maia podróżują pociągiem , w którym ktoś nagle pociąga za hamulec bezpieczeństwa, ze strzeżonego wagonu bagażowego ginie duża suma pieniędzy. Młodzi detektywi obserwują księdza, który dźwiga ze sobą ciężką walizkę oraz kelnerkę zachowującą się dość dziwnie podczas roznoszenia jedzenia w pociągu . Po zatrzymaniu pociągu wkraczają do akcji i szukają worka z pieniędzmi, oraz osoby zatrzymującej pociąg. Książka bardzo wciąga od początku aż do samego końca i choć niby już wiadomo kto zawinił, to prawda okazuje się zupełnie inna.
Dzieciom na spotkaniu, również nie udało się odgadnąć kim byli sprawcy , czytając jednak do ostatniej strony wszystko się wyjaśnia i szczęśliwie kończy . Polecamy wszystkim na spotkania DKK dla dzieci.

Moderator DKK w Guzowie- Justyna Sierko