furiaOstatnio czytaliśmy książkę Krzysztofa Koziołka pt. „Furia rodzi się w Sławie", a dyskutowaliśmy o niej 7 lutego 2017r. w Bibliotece w Starym Strączu.
Nie jesteśmy miłośnikami gatunku, ale bardzo spodobał nam się kryminał z historią w tle, którego akcja toczy się pod koniec drugiej wojny światowej w Sławie i jej okolicach czyli w miejscach, które dobrze znamy. Wiele przeplatających się z sobą wątków, opisy miejsc i piękno przyrody dopełniają główne wątki jakimi są zagadkowe zabójstwa oraz tajemnicą owiane eksperymenty i badania mające swoje miejsce w sławskim pałacu. W spokojnym małym mieście, oddalonym od działań wojennych, dużo się dzieje – szkoła Hitlerjugend, pałac z ogromnym zbiorem książek o tematyce okultystycznej, ciekawe postacie, jak hrabina działająca w polskim wywiadzie i wiele innych oraz śledztwo i jego dość zaskakujące zakończenie.
Gorąco zachęcamy do przeczytania książki Krzysztofa Koziołka „ Furia rodzi się w Sławie" i serdecznie zapraszamy do Sławy. Naszym zdaniem - warto!
Krystyna Kalisz - DKK Stare Strącze