straczeDnia 21.02.2017 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Pod dyskusje wybraliśmy „Strachopolis" Doroty Wieczorek. Cała akcja książki dzieje się w tytułowym mieście Strachopolis, w którym władza resocjalizuje potwory, zatrudnia pogromców, aby ludziom żyło się bezpiecznie. Nie zabraknie także wątku kryminalnego, który trzyma w napięciu do ostatniej chwili.
Na początku naszego spotkania rozmawialiśmy o tym co nas zaciekawiło, zaintrygowało. Dzieci zaciekawiła szczególnie postać Weroniki Blondewicz. Snuły opowieści na temat jej ubioru. Pewnie dlatego ubiera takie długie spódnice, bo ma coś do ukrycia... może na nogach ma długie włosy albo łuski jak smok.
Po dyskusji dzieci zagrały w grę dzięki której mogli na chwilę stać się detektywami. Nauczyły się także przestrzegania zasad gry, a przede wszystkim rozwinęły swoją spostrzegawczość. Gra o której mowa to „Zgadnij kto to". Polega ona na odgadnięciu, poprzez zadawanie pytań i eliminacji kolejnych osób, kogo wylosował nasz przeciwnik.
„Strachopolis" to bardzo ciekawa książka, pełna tajemnic. A jak wiadomo dzieci lubią tajemnice i jak dużo się dzieje...

Dzieci ze Starego Strącza serdecznie polecają