niepelnosprawniNiepełnosprawni to dla mnie normalna sprawa.
„Niepełnosprawni to dla mnie normalna sprawa" pod takim hasłem odbyło się 2 marca w Oddziale dla Dzieci spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żarach. Bibliotekarka przeczytała im opowiadanie „Rozyna" Flory Bresciani Nicassio. Wspólnie dyskutowaliśmy, czym jest niepełnoprawność i skąd się bierze. Jak żyją osoby niepełnoprawne i z jakimi problemami muszą się borykać w życiu codziennym? Podczas spotkania dzieci rozpoznawały kolegów po dotyku oraz bawiły się w „głuchy telefon". Na zakończenie wykonywały plakat, który uświadomiłby innym, że osoba niepełnosprawna też może być partnerem w nauce lub zabawie.
Izabela Pajdowska

czasMój czas wolny.
Tematem spotkania 7 marca z uczniami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Żarach był czas wolny. Na początku zajęć odpowiedzieliśmy na pytanie czym jest czas wolny i w jaki sposób go spędzamy ? Potem pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę logopedyczną pt. „ Skarpetki Grzesia". Następnie naszym zadaniem było zrobienie porządków w pokoju Grzesia. Ćwiczenie polegało na uporządkowaniu zabawek z głoskami s i z oraz przyporządkowaniu ich Sebastianowi lub Zosi. Kolejne zadanie to łączenie w pary obrazków, których nazwy się rymują np. szuflada – czekolada. Następnie czytaliśmy wierszyki łamiące języki ze zbioru Agnieszki Frączek. Na zakończenie projektowaliśmy skarpetkę z motywem czasu wolnego.
Małgorzata Pawłowska