Na sierpniowym  DKK w Guzowie, odbyło się spotkanie z lokalną poetką panią Marią Wypych, która niedawno wydała 2 tomiki wierszy dla dzieci pod tytułem "Jest taki świat". Wiersze zostały pięknie zilustrowane, również przez mieszkańca Guzowa pana Stanisława Sierko. W efekcie powstała całkiem udana książeczka dla dzieci. Wiersze pani Marii Wypych opisują świat  ludzi, zwierząt, ptaków i owadów i zawierają morały przeznaczone dla najmłodszych czytelników. Dużą frajdą dla uczestników było to, że wybrane utwory czytała podczas spotkania sama autorka.

Moderator DKK  w Guzowie – Justyna Sierko