W październiku na spotkaniu DKK omawialiśmy książkę G. Kasdepke  "W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko". Jest to opowieść o dziewczynce, która pewnego dnia słyszy jakieś dziwne odgłosy dochodzące z jej brzuszka i myśli, że mieszka tam jakieś zwierzątko. Tylko jakie ? Kiedy zwierza się bratu i rodzicom, oni nie biorą tego poważnie, śmiejąc się z niej. Dopiero w przedszkolu dzieci próbują odgadnąć tę zagadkę i są nawet zazdrośni o to mieszkające w brzuchu koleżanki zwierzątko. Wszystko wyjaśnia się gdy przyszła pora obiadu, po zjedzeniu zwierzątko cichnie,  jak by go nie było. Czy już wiecie co to było ? Tak, po prostu dziewczynka była głodna.  Dla dorosłych to może jest śmieszne ale dla maluchów to poważny problem. Polecamy.

Moderator DKK w Guzowie  - Justyna Sierko