jadzia28 marca po raz kolejny spotkaliśmy się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, żeby porozmawiać o lekturze Elizy Piotrowskiej Ciocia Jadzia w Rio. Jest to piąta książka autorki, która opisuje przygody wesołej i dowcipnej cioci. Tym razem wraz z ciotką Jadzią i jej rodziną jedziemy do Rio de Janeiro, do Brazylii, gdzie ma się odbyć jej ślub z wujkiem Zenkiem. W tym samym czasie w Brazylii odbywa się olimpiada. Zagraniczna wyprawa okazuje się niespodzianką, bo na miejscu wszystko jest jakby inne. Plaża i ocean, lotnisko i stadion, lokalne potrawy, a nawet ślub cioci. Bohaterowie mają okazję poznać zwyczaje w obcym kraju, a młody czytelnik dowiaduje się, co zwiedzać w Rio.

Książka napisana świetnie, akcja toczy się niezwykle dynamicznie. Wiele ciekawych informacji o Rio przekazanych w formie humorystycznej. Bohaterowie weseli, sympatyczni, optymistyczni czasami wręcz komiczni, a sama ciocia Jadzia, pełna pozytywnej energii, dla której wszystko jest możliwe. Wszystko to powoduje, że książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. Opowieść ładnie napisana, wzbogacona o kolorowe ilustracje. Podobała nam się bardzo, przeczytaliśmy ją z przyjemnością i rozśmieszyła nas do łez. Gorąco polecamy! Miłej lektury.

Grażyna Lichwiarz