seminariumWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza bibliotekarzy z oddziałów dla dzieci oraz moderatorów dziecięcych Dyskusyjnych Klubów Książki na seminarium - Festiwal Literatury Dziecięcej pt. ZWIERZOLUBY z udziałem Agnieszki Tyszki, Joanny Tomaszewskiej, Tomasza Kołyszko, Joanny Krzyżanek,
24 kwietnia 2017, poniedziałek, godz. 9.00-14.30, sala wykładowa Biblioteki Norwida, II p. al. Wojska Polskiego 9.

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie swojego udziału mailowo ( j.hak@wimbp.zgora.pl ) lub telefonicznie ( 68 45 32 611 ) do dnia 14 kwietnia 2017.

W programie:

9.00-10.30  Temat zwierząt w literaturze i pracy bibliotekarza dziecięcego, prowadzenie: Magda Kremer-Sochacka (instruktor ds. czytelnictwo dziecięcego). Mały wolontariat,  prowadzenie: Joanna Krzyżanek.
10.30-10.40 Przerwa
10.40-12.10  Warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych – prowadzenie:  Joanna Krzyżanek, Agnieszka Tyszka, Joanna Tomaszewska i Wojciech Kołyszko.
Dzieci i dorośli – uczestnicy seminarium – wezmą udział w trzech różnych warsztatach, które zaproponują i J. Krzyżanek, A. Tyszka, J. Tomaszewska i W. Kołyszko. Efektem warsztatów będzie rękodzieło, które zostanie przeznaczone na rzecz zwierząt potrzebujących: schroniskowych, bezdomnych itd.
12.10-12.30 Przerwa
12.30 -14.00  Debata podsumowująca warsztat z udziałem zaproszonych autorów książek dziecięcych.
14.00-14.30  Sprawy organizacyjne, zakończenie seminarium, prowadzenie: Magdalena Kremer-Sochacka