anna czerwinska-rydel 01 internetWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkania autorskie z Anną Czerwińską-Rydel:

2 czerwca 2017 r.

8.45-10.15 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Krośnie Odrz. Filia w Osiecznicy, ul. Szkolna 15,66-600 Osiecznica
12.00-13.30 Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie, Al. Niepodległości 16, 67-300 Szprotawa

3 czerwca 2017

15.00-16.30 Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z siedzibą w Bieniowie, Filia w Mirostowcach Dolnych, pl. Kościelny 19,68-206 Mirostowice Dolne

18.00-19.30 Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, al. Wojska Polskiego 9, 65-077 Zielona Góra

Anna Czerwińska-Rydel – muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży
o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.  Pomysłodawczynii twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach. Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o słynnych gdańszczanach), Gdańskiej Trylogii 2 (trzy opowieści biograficzne o wybitnych gdańszczankach) oraz Gdańskiej Trylogii 3 (trzy opowieści biograficzneo wielkich gdańskich artystach). Na podstawie jej książki Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita powstał spektakl dla dzieci w reżyserii Michała Derlatki, którego premiera odbyła się w 2013 roku w Teatrze Miniatura.